Skip to content

43 Park LaTrenton, NJ 08609

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 6, 1994

Property Information

Block1732
Lot19
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page82

Building Details

Building Class27
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,400
27%
Improvement Value:$50,400
73%
Total Assessment$68,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,175+7.5%
2024$2,022+1.4%
2023$1,995-7.1%
2022$2,146+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920