Skip to content

243 Hollywood DrTrenton, NJ 08609

Built 1940

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 20, 1996

Property Information

Block1757
Lot37
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page98

Building Details

Building Class27
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,450
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,200
24%
Improvement Value:$84,800
76%
Total Assessment$111,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,912+6.7%
2024$3,666+1.2%
2023$3,622-6.3%
2022$3,866+2.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1940