Skip to content

2521 Nottingham Way

Trenton, NJ 08690

Built 1968
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 8, 2013

Property Information

Block1786
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page90

Building Details

Building Class---
Description1S CB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,727
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,800
20%
Improvement Value:$337,300
80%
Total Assessment$420,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,804+6.7%
2024$13,876+1.2%
2023$13,708+1.9%
2022$13,456+2.5%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$262,500
DeedBook 4396, Page 261

Property Built

Built

Year Built: 1968