Skip to content

2711 Nottingham WayTrenton, NJ 08619

Built 1940
Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 3, 2022

Property Information

Block1805
Lot32
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page91

Building Details

Building Class10
Description1S CB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage16,507
Acreage1.68

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$408,500
15%
Improvement Value:$2,255,300
85%
Total Assessment$2,663,800

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$190,208
DeedBook 2611, Page 24

Property Built

Built

Year Built: 1940