Skip to content

20 Barbara Lee DrTrenton, NJ 08619

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 12, 2006

Property Information

Block1812
Lot33
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page76

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,294
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,000
37%
Improvement Value:$139,600
63%
Total Assessment$221,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,809+6.7%
2024$7,319+1.2%
2023$7,231+6.5%
2022$6,788+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1958