Skip to content

3286 Nottingham Way

Trenton, NJ 08690

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 20, 1991

Property Information

Block1816
Lot87
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page76

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,155
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,200
38%
Improvement Value:$105,300
62%
Total Assessment$168,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,938+6.7%
2024$5,566+1.2%
2023$5,498+6.5%
2022$5,161+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955