Skip to content

68 Jonathan Dr

Trenton, NJ 08619

Built 1957

Last Sale Price
$127,000
Last Sale Date
Aug 21, 1998

Property Information

Block1816
Lot98
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page76

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,100
42%
Improvement Value:$114,800
58%
Total Assessment$197,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,974+6.7%
2024$6,537+1.2%
2023$6,457+6.5%
2022$6,062+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$127,000
DeedBook 3443, Page 153

Property Built

Built

Year Built: 1957