Skip to content

8 Seneca LaTrenton, NJ 08690

Built 1952

Last Sale Date
Oct 4, 2021

Property Information

Block1841
Lot117
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page96

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,075
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,900
39%
Improvement Value:$125,700
61%
Total Assessment$207,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,316+6.7%
2024$6,857+5.1%
2023$6,524+6.8%
2022$6,109+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1952