Skip to content

618 Norway AveTrenton, NJ 08629

Built 1925

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 24, 2003

Property Information

Block1878
Lot18
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page104

Building Details

Building Class27
Description2S B G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,200
23%
Improvement Value:$70,900
77%
Total Assessment$92,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,246+6.7%
2024$3,042+1.2%
2023$3,005-6.3%
2022$3,208+2.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1925