Skip to content

Johnston Ave(Block 1880 Lot 23)Trenton, NJ 08629

Vacant Land

Last Sale Price
$90,000
Last Sale Date
Nov 19, 2018

Property Information

Block1880
Lot23
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page104

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,642
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$25,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$888+6.7%
2024$832+1.2%
2023$822-6.3%
2022$878+2.6%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$90,000

From:

To:

Sq Ft1,642DeedBook 6354, Page 1879Recorded1/14/2019

Also conveyed in this deed

1 parcel