Skip to content

67 Elkton Ave

Trenton, NJ 08619

Built 1973

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 21, 2017

Property Information

Block1913
Lot31
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page133

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,868
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,900
36%
Improvement Value:$157,700
64%
Total Assessment$244,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,620+6.7%
2024$8,079+1.2%
2023$7,981-3.3%
2022$8,250+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1973