Skip to content

10 Oaken LaTrenton, NJ 08619

Built 1969

Last Sale Price
$157,500
Last Sale Date
Aug 31, 1990

Property Information

Block1928
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page121

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,506
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,800
35%
Improvement Value:$151,100
65%
Total Assessment$232,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,207+6.7%
2024$7,693+1.2%
2023$7,600+6.5%
2022$7,134+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$157,500
DeedBook 2543, Page 7

Property Built

Built

Year Built: 1969