Skip to content

51 Ray Dwier DrTrenton, NJ 08690

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 29, 1988

Property Information

Block2014
Lot13
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page192

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,200
27%
Improvement Value:$276,500
73%
Total Assessment$376,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,275+6.7%
2024$12,442+1.2%
2023$12,292+6.5%
2022$11,538+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1980