Skip to content

35 Ray Dwier DrTrenton, NJ 08690

Built 1980

Last Sale Price
$82,900
Last Sale Date
May 8, 1980

Property Information

Block2014
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page191

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,700
29%
Improvement Value:$246,500
71%
Total Assessment$347,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,235+6.7%
2024$11,468+1.2%
2023$11,329+6.5%
2022$10,635+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$82,900
DeedBook 2132, Page 941

Property Built

Built

Year Built: 1980