Skip to content

6 John Lenhardt RdTrenton, NJ 08690

Built 1985

Last Sale Price
$227,000
Last Sale Date
May 29, 1987

Property Information

Block2014
Lot27
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page191

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,548
Acreage0.45

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,600
28%
Improvement Value:$257,300
72%
Total Assessment$356,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,577+6.7%
2024$11,788+1.2%
2023$11,646+6.5%
2022$10,932+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$227,000
DeedBook 2396, Page 838

Property Built

Built

Year Built: 1985