Skip to content

17 Perilli DrTrenton, NJ 08610

Built 1984

Last Sale Price
$476,336
Last Sale Date
Jul 25, 2022

Property Information

Block2157
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page180

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,961
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,600
25%
Improvement Value:$232,300
75%
Total Assessment$307,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,850+6.7%
2024$10,170+8.7%
2023$9,358-3.3%
2022$9,674+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$476,336
Sq Ft1,961DeedBook 6494, Page 51Recorded7/27/2022

Property Sale

SaleMulti
$117,400
DeedBook 2294, Page 943

Property Built

Built

Year Built: 1984