Skip to content

3 Perilli Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1960

Last Sale Price
$189,500
Last Sale Date
May 31, 2017

Property Information

Block2157
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page180

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,176
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,800
35%
Improvement Value:$137,700
65%
Total Assessment$210,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,418+6.7%
2024$6,953+1.2%
2023$6,869-3.3%
2022$7,100+2.7%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$189,500

From:

To:

Sq Ft1,176DeedBook 6288, Page 947Recorded6/12/2017

Property Sale

SaleMulti
$255,000
DeedBook 5097, Page 151

Property Built

Built

Year Built: 1960