Skip to content

13 Perilli Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1984

Last Sale Price
$358,000
Last Sale Date
Jan 7, 2022

Property Information

Block2157
Lot8
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page180

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,796
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,300
27%
Improvement Value:$191,400
73%
Total Assessment$263,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,293+6.7%
2024$8,710+7.5%
2023$8,105-3.5%
2022$8,395-0.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$358,000
Sq Ft1,796DeedBook 6473, Page 1118Recorded1/31/2022

Property Sale

SaleMulti
$99,000
DeedBook 2298, Page 641

Property Built

Built

Year Built: 1984