Skip to content

26 Albert E Bonacci Dr

Trenton, NJ 08690

Built 1985

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 3, 2011

Property Information

Block2169
Lot29
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page210

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,849
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,000
34%
Improvement Value:$182,500
66%
Total Assessment$276,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,494+6.9%
2024$8,883+1.3%
2023$8,772+6.7%
2022$8,219+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$86,900
DeedBook 2282, Page 16

Property Built

Built

Year Built: 1985