Skip to content

119-121 Reeger AveTrenton, NJ 08610

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 15, 2022

Property Information

Block2217
Lot16
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page241

Building Details

Building Class45
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,128
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,300
16%
Improvement Value:$164,200
84%
Total Assessment$196,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,925+6.7%
2024$6,490+1.2%
2023$6,412-10.9%
2022$7,198+3.0%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$170,000
DeedBook 6169, Page 1167

Property Sale

SaleMulti
$153,000
DeedBook 2708, Page 225

Property Built

Built

Year Built: 1975