Skip to content

104 Reeger Ave

Trenton, NJ 08610

Built 1924

Last Sale Price
$179,900
Last Sale Date
Jan 27, 2009

Property Information

Block2217
Lot32
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page241

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,016
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,000
16%
Improvement Value:$163,500
84%
Total Assessment$194,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,854+6.7%
2024$6,424+1.2%
2023$6,347-10.9%
2022$7,125+3.0%
Property History
Sales3

Property Sale

SaleMulti
$179,900
DeedBook 5996, Page 85

Property Sale

SaleMulti
$270,000
DeedBook 5223, Page 131

Property Sale

SaleMulti
$125,000
DeedBook 2564, Page 813

Property Built

Built

Year Built: 1924