Skip to content

109 Annabelle Ave

Trenton, NJ 08610

Built 1930

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 5, 2018

Property Information

Block2217
Lot37
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page241

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage880
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,000
24%
Improvement Value:$82,400
76%
Total Assessment$108,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,820+6.7%
2024$3,580+1.2%
2023$3,537-10.9%
2022$3,971+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$75,000

Property Built

Built

Year Built: 1930