Skip to content

1804 Broad StTrenton, NJ 08610

Vacant Land

Last Sale Price
$45,000
Last Sale Date
Dec 27, 2022

Property Information

Block2266
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page221

Building Details

Building Class10
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$22,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$793+6.7%
2024$743+1.2%
2023$734-10.9%
2022$824+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$45,000
DeedBook 6511, Page 17Recorded1/3/2023

Property Sale

SaleMulti
$60,000
DeedBook 4074, Page 267

Property Sale

SaleMulti
$30,900
DeedBook 2251, Page 649