Skip to content

Lily St(Block 2290 Lot 11)Trenton, NJ 08610

Last Sale Price
$10,500
Last Sale Date
Nov 5, 1997

Property Information

Block2290
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page198

Building Details

Building Class---
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,000
94%
Improvement Value:$1,500
6%
Total Assessment$26,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$934+6.7%
2024$875+1.2%
2023$865-10.9%
2022$971+3.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$10,500
DeedBook 4409, Page 127