Skip to content

10 Reeves AveTrenton, NJ 08610

Built 1978
Commercial

Last Sale Price
$495,000
Last Sale Date
Mar 29, 2024

Property Information

Block2386
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page201

Building Details

Building Class10
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage8,378
Acreage1.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$146,400
25%
Improvement Value:$439,600
75%
Total Assessment$586,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,651+6.7%
2024$19,356+1.2%
2023$19,121-10.9%
2022$21,465+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$495,000
Sq Ft8,378DeedBook 6553, Page 396Recorded4/5/2024

Property Built

Built

Year Built: 1978