Skip to content

Colson StTrenton, NJ 08610

Last Sale Price
$115,000
Last Sale Date
Jun 10, 2013

Property Information

Block2408
Lot60
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page276

Building Details

Building Class---
DescriptionG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,000
79%
Improvement Value:$6,100
21%
Total Assessment$29,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,025+6.6%
2024$961+1.2%
2023$950-11.2%
2022$1,069+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$115,000
DeedBook 6171, Page 1678