Skip to content

14 W Baylor DrTrenton, NJ 08610

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 3, 2006

Property Information

Block2409
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page276

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,000
34%
Improvement Value:$98,900
66%
Total Assessment$149,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,282+6.7%
2024$4,951+1.2%
2023$4,891-11.2%
2022$5,506+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952