Skip to content

26 Martha Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1961

Last Sale Price
$273,000
Last Sale Date
Oct 26, 2016

Property Information

Block2558
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page258

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,946
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,300
29%
Improvement Value:$194,800
71%
Total Assessment$275,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,695+6.7%
2024$9,087+1.2%
2023$8,977+4.1%
2022$8,619+2.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$273,000

From:

To:

Sq Ft1,946DeedBook 6271, Page 1440Recorded12/21/2016

Property Built

Built

Year Built: 1961