Skip to content

Hamilton Mkt Pl - U 20Robbinsville, NJ 08691

Commercial

Last Sale Price
$111,500,000
Last Sale Date
Sep 24, 2024

Property Information

Block2613
Lot18
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page301

Building Details

Building Class10
DescriptionROADWAY-MP BLVD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,300
41%
Improvement Value:$25,000
59%
Total Assessment$42,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,491+6.7%
2024$1,397+1.2%
2023$1,380-0.3%
2022$1,384+3.4%
Property History