Skip to content

21 Winding Way

Trenton, NJ 08620

Built 1955

Last Sale Price
$145,600
Last Sale Date
Jan 28, 2000

Property Information

Block2617
Lot21
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page296

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,448
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,100
36%
Improvement Value:$138,300
64%
Total Assessment$216,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,626+6.7%
2024$7,148+1.2%
2023$7,061+4.1%
2022$6,780+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$145,600
DeedBook 3764, Page 295

Property Built

Built

Year Built: 1955