Skip to content

4 Oscar WayTrenton, NJ 08620

Built 1961

Last Sale Price
$206,000
Last Sale Date
Jun 15, 2015

Property Information

Block2645
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page298

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage990
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,600
39%
Improvement Value:$131,100
61%
Total Assessment$215,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,601+6.7%
2024$7,125+1.2%
2023$7,038+4.1%
2022$6,758+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$206,000

From:

To:

Sq Ft990DeedBook 6223, Page 1016Recorded7/17/2015

Property Sale

SaleMulti
$293,500
DeedBook 4764, Page 164

Property Sale

SaleMulti
$77,000
DeedBook 2306, Page 44

Property Built

Built

Year Built: 1961