Skip to content

66 Manor BlvdTrenton, NJ 08620

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 21, 2006

Property Information

Block2669
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page309

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,075
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,500
38%
Improvement Value:$104,500
62%
Total Assessment$169,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,956+6.7%
2024$5,582+1.2%
2023$5,514-0.3%
2022$5,531+3.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966