Skip to content

4 Grant StTitusville, NJ 08560

Built 1910

Last Sale Date
Dec 13, 2010

Property Information

Block135
Lot66
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page1203

Building Details

Building Class18
Description2SF 1UG
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage2,514
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$274,800
51%
Improvement Value:$262,100
49%
Total Assessment$536,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,700+6.0%
2024$15,760+2.7%
2023$15,339+2.5%
2022$14,962+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1910