Skip to content

66 Titus Mill RdPennington, NJ 08534

Built 1959

Last Sale Date
Oct 31, 2013

Property Information

Block46
Lot37
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningVRC
Sq Footage1,200
Acreage0.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$190,400
77%
Improvement Value:$56,900
23%
Total Assessment$247,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,557+3.4%
2024$7,307-0.1%
2023$7,315+2.6%
2022$7,132+2.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1959