Skip to content

Nursery Rd(Block 93 Lot 42)Titusville, NJ 08560

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 23, 2001

Property Information

Block93
Lot42
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage---
Acreage0.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$10,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$328+3.2%
2024$318-0.1%
2023$318+2.5%
2022$310+2.5%
Property History

No events match the selected filters.