Skip to content

102 Glenview DrLawrence Township, NJ 08648

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 28, 2022

Property Information

Block1201
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page12

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,240
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,500
37%
Improvement Value:$133,400
63%
Total Assessment$210,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,284-1.9%
2024$6,403+7.5%
2023$5,957+1.5%
2022$5,870+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 2589, Page 566

Property Built

Built

Year Built: 1952