Skip to content

110 Glenview DrLawrence Township, NJ 08648

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 19, 2021

Property Information

Block1201
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page12

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,148
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,900
36%
Improvement Value:$147,000
64%
Total Assessment$228,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,841+2.1%
2024$6,699-0.6%
2023$6,737+1.4%
2022$6,643+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$135,000
DeedBook 2944, Page 326

Property Built

Built

Year Built: 1950