Skip to content

13 Renee CtLawrence Township, NJ 08648

Built 1954

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 11, 1997

Property Information

Block1901
Lot58
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage2,060
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,100
29%
Improvement Value:$202,900
71%
Total Assessment$286,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,860+2.0%
2024$8,683+3.2%
2023$8,417+1.4%
2022$8,300+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1954