Skip to content

23 Alcazar AveLawrence Township, NJ 08648

Built 1950

Last Sale Date
May 21, 2024

Property Information

Block2306
Lot18
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF G1
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,419
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,800
41%
Improvement Value:$96,400
59%
Total Assessment$162,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,775+2.2%
2024$4,674+3.3%
2023$4,524+1.5%
2022$4,457+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950