Skip to content

26 Alcazar AveLawrence Township, NJ 08648

Built 1960

Last Sale Price
$157,000
Last Sale Date
Jun 11, 2002

Property Information

Block2308
Lot17
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,404
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,000
36%
Improvement Value:$119,600
64%
Total Assessment$187,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,812+2.0%
2024$5,696+3.2%
2023$5,521+1.4%
2022$5,444+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$157,000
DeedBook 4329, Page 111

Property Built

Built

Year Built: 1960