Skip to content

18 Stonicker DrLawrence Township, NJ 08648

Built 1999

Last Sale Price
$217,500
Last Sale Date
May 5, 1999

Property Information

Block3507
Lot59
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page3504

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage2,227
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$98,100
30%
Improvement Value:$233,900
70%
Total Assessment$332,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,285+2.0%
2024$10,080+3.2%
2023$9,771+1.4%
2022$9,635+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$217,500
DeedBook 3595, Page 119

Property Built

Built

Year Built: 1999