Skip to content

4 Stonicker DrLawrence Township, NJ 08648

Built 1945

Last Sale Price
$229,500
Last Sale Date
Sep 15, 2000

Property Information

Block3507
Lot65
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page3504

Building Details

Building Class17
Description1SB G1
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,851
Acreage0.93

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$116,000
37%
Improvement Value:$197,400
63%
Total Assessment$313,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,459+2.1%
2024$9,265+3.2%
2023$8,973+1.5%
2022$8,845+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$229,500
DeedBook 3923, Page 62

Property Built

Built

Year Built: 1945