Skip to content

Brunswick Pike(Block 5201 Lot 32)Lawrence Township, NJ 08648

Vacant Land

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Sep 15, 2004

Property Information

Block5201
Lot32
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page5202

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage0.77

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$350,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$350,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,843+2.0%
2024$10,626+3.2%
2023$10,301+1.4%
2022$10,157+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 4892, Page 48