Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
3357 Brunswick Pike(Block 5201 Lot 39)Lawrence Township, NJ 08648
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 15, 2011
Property Information
Block5201
Lot39
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page5203
Building Details
Building Class10
DescriptionHOULIHANS
Dwellings1
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage2.05
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$947,100
19%
Improvement Value:$4,000,000
81%
Total Assessment$4,947,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $153,261 | +2.0% |
| 2024 | $150,194 | +3.2% |
| 2023 | $145,593 | +1.4% |
| 2022 | $143,565 | +1.3% |
Property History
No events match the selected filters.