Skip to content

2681-2683 Main StreetLawrence Township, NJ 08648

Built 1920
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 10, 2024

Property Information

Block6301
Lot66
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page63

Building Details

Building Class10
DescriptionOFFICE/APTS
Dwellings1
ZoningNC-1
Sq Footage---
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,500
14%
Improvement Value:$499,400
86%
Total Assessment$583,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,089+2.0%
2024$17,727+4.0%
2023$17,043+1.4%
2022$16,805+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 6569, Page 771

Property Built

Built

Year Built: 1920