Skip to content

1 Laurel Wood DriveLawrence Township, NJ 08648

Built 1976

Last Sale Date
Oct 29, 2021

Property Information

Block6501
Lot25
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page65

Building Details

Building Class18
Description2SF AG
Dwellings1
ZoningR-2B
Sq Footage2,376
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,400
34%
Improvement Value:$253,200
66%
Total Assessment$383,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,884+2.0%
2024$11,646+3.2%
2023$11,289+1.4%
2022$11,132+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1976