Skip to content

99 Betts AveLawrence Township, NJ 08648

Built 2002

Last Sale Price
$45,000
Last Sale Date
Jul 16, 1999

Property Information

Block801
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class17
Description2SB ATG
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage3,236
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,400
18%
Improvement Value:$306,900
82%
Total Assessment$373,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,565+2.0%
2024$11,333+3.2%
2023$10,986+1.4%
2022$10,833+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2002

Property Sale

Sale
$45,000
DeedBook 3631, Page 63