Skip to content

870 S Broad St

Trenton, NJ 08611

Built 1880

Last Sale Date
Aug 2, 2022

Property Information

Block16307
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map PageSBC

Building Details

Building Class10
Description3SM 11559SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,500
7%
Improvement Value:$1,072,900
93%
Total Assessment$1,158,400

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1880