Skip to content

811 Mulberry St

Trenton, NJ 08638

Built 1887

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 20, 2006

Property Information

Block23902
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2SB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,168
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$11,600
9%
Improvement Value:$113,800
91%
Total Assessment$125,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,274+4.2%
2024$6,981+0.3%
2023$6,963+0.3%
2022$6,941+1.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$84,900

Property Built

Built

Year Built: 1887