Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
15-Bef General Greene Ave
Trenton, NJ 08618
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 22, 2001
Property Information
Block3201
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.03
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$8,400
57%
Improvement Value:$6,400
43%
Total Assessment$14,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $859 | +4.3% |
| 2024 | $824 | +0.3% |
| 2023 | $822 | +0.3% |
| 2022 | $819 | +1.6% |
Property History
No events match the selected filters.